Szkolenie specjalizacyjne odbyłem w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie po obronie rozprawy doktorskiej i zdaniu egzaminu specjalizacyjnego kontynuuję pracę na stanowisku asystenta.
W trakcie swojej pracy uwagę zwracam na przejrzysty kontakt z pacjentem, współpracę oraz przekazanie istoty i celu proponowanego postępowania. W szczególności posiadam doświadczenie w diagnostyce nieprawidłowości w morfologii krwi, gorączki nieznanego pochodzenia, duszności i niewydolności oddechowej (w tym wykonuję USG płuc). Dodatkowo zajmuję się optymalizacją leczenia bólu, nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.
W ramach działalności naukowej prowadzę badania dotyczące szlaku biotransformacji tlenku azotu i funkcji płytek krwi u osób z cukrzycą typu 2 – co było tematem mojej rozprawy doktorskiej, a obecnie wraz z zespołem pracujemy nad rozszerzeniem badanej grupy o kolejne populacje. Celem tych badań jest dążenie do indywidualizacji terapii poprzez dopasowanie stosowanego leczenia do konkretnej osoby.