lek. Dominika Bąk

lek. Dominika Bąk

Psychiatra

Absolwentka Kierunku Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Filologii hiszpańskiej Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Część studiów odbyła na Uniwersytecie Barcelońskim oraz Uniwersytecie w Maladze, co znacznie poszerzyło jej horyzonty i pozwoliło zdobywać doświadczenie w pracy w różnorodnym środowisku i czerpać wiedzę o zróżnicowanym podejściu do pacjentów i procesu leczniczego.

Staż podyplomowy odbyła w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na oddziale ogólnopsychiatrycznym stacjonarnym, oddziale dziennym, oddziale detoksykacyjnym oraz oddziale leczenia uzależnień. Pełni samodzielne dyżury i konsultuje pacjentów w szpitalnej izbie przyjęć. Przyjmuje również pacjentów w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pracuje także jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej, co pomaga jej w zachowaniu aktualnej wiedzy na temat chorób somatycznych i utrzymaniu holistycznego podejścia do swoich Pacjentów.

W pracy z Pacjentem ceni sobie wzajemny szacunek i zaufanie. Wykazuje się dużą empatią i cierpliwością i uważa, że dobra współpraca Pacjenta z lekarzem jest kluczowa w procesie zdrowienia.

Swoją wiedzę nieustannie poszerza i uaktualnia uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach oraz czytając literaturę i aktualne publikacje naukowe. Obecnie w trakcie studiów podyplomowe z zakresu kryzysu i interwencji kryzysowej.

Psychiatra przyjmuje pacjentów w naszym centrum oraz online we wtorki.