Magdalena Szumczyk

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Swoją wiedzę poszerzałam na studiach podyplomowych z zakresu Interwencji Kryzysowej (Uniwersytet SWPS) oraz Przygotowania Pedagogicznego (Uniwersytet DSW).

Na co dzień pracuję na stanowisku psychologa i koordynatora w całodobowych placówkach
opiekuńczo-wychowawczych, gdzie zajmuję się m. in. sporządzaniem diagnoz i opinii, prowadzeniem warsztatów i psychoedukacji, wspieraniem kadry w procesie wychowawczym podopiecznych oraz wsparciem i interwencjami kryzysowymi. Praca z dziećmi i młodzieżą przynosi mi dużo satysfakcji. Doświadczenie zdobywałam także podczas pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Na konsultacje psychologiczne zapraszam dzieci i dorosłych. Wspieram m. in. osoby doświadczające trudności emocjonalnych, z zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami nastroju, lękowymi lub z trudnościami w relacjach międzyludzkich. Pracuję z rodzicami, którzy potrzebują wsparcia w procesie wychowawczym ich pociech.

Jako interwent zajmuję się różnego rodzaju kryzysami, m.in. zawodowym, emocjonalnym,
rozwojowym lub w związkach, oraz przyjmuję klientów doświadczających przemocy lub straty. Wychodzę z założenia, że kryzys może być nie tylko zagrożeniem, ale też szansą, a w swojej pracy stawiam przede wszystkim na zapewnienie drugiej osobie poczucia bezpieczeństwa i komfortowych warunków do zaopiekowania się zgłaszanym problemem.